Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/armorlab/domains/crzs.pl/public_html/app/bundles/Cms/ContentmanagerController.php on line 159
Pokaz rycerski - Hotel Gołębiewski

Pokaz rycerski dla Hotelu Gołębiewskiego w Wiśle

Dla gości Hotelu Gołębiewskiego w Wiśle zorganizowaliśmy pokaz rycerski. Rycerze wykazywali się swoimi bojowymi zdolnościami na udeptanej ziemi. Chętnie dzielili się swoją wiedzą na temat średniowiecznego uzbrojenia oraz technik walki.

 

Damy dworu przeprowadziły warsztaty tańca dawnego. Chętni mogli spróbować swoich sił w popularnych w średniowieczu tańcach, zarówno dworskich jak i plebejskich. Średniowieczne kroki nie sprawiły trudności nawet dzieciom.

 

Wśród atrakcji nie zabrakło również zabaw plebejskich między innymi: walka na równoważni, bieg w nartach strzelanie z katapulty oraz "ścinanie głowy saracena". Konkurencje przez nas przygotowane wymagały wykazania się siłą oraz zręcznością.

 

Dla najmłodszych zostało przygotowane przygotowane specjalne stanowisko na którym mogli spróbować swych sił w średniowiecznym fechtunku. Dzieci pod okiem doświadczonego rycerza walczyły na specjalne piankowe miecze oraz korbacze. Dla chętnych była możliwość walki z rycerzem na prawdziwe stalowe miecze.

 

W narożniku obozu ze swoim namiotem rozstawił się płatnerz. Pod jego okiem uczestnicy imprezy mogli własnoręcznie wykuć metalowe elementy takie jak brosze lub podkowy, które mogli na pamiątkę zabrać do domu. Płatnerz chętnie dzielił się wiedzą na temat średniowiecznego opancerzenia.