Zrealizowane pokazy rycerskie

Chełm Śląski - pokaz rycerski dla ministrantów

W sobotę odwiedziliśmy ministrantów z Chełmu Śląskiego, aby mogli spróbować swoich sił w rycerskim rzemiośle. Było strzelanie z łuku, walki rycerskie oraz pasowanie na rycerza.

Rycerska Majówka Integracyjna

Wzięliśmy udział podczas kolejnej już edycji "Rycerskiej Majówki Integracyjnej". W cieniu średniowiecznego namiotu przedstawiliśmy rycerskie rzemiosło, a także obozowe zabawy pozwalające sprawdzić wytrzymałość oraz sprwaność uczetsników.

Pokaz rycerski - Hotel Gołębiewski

Dla gości Hotelu Gołębiewskiego w Wiśle zorganizowaliśmy pokaz rycerski wraz z warsztatami tańca dawnego. Nie zabrakło również zabaw plebejskich oraz płatnerza ze swoją kuźnią. Uczestnicy pokazu mogli wziąć udział w licznych zabawach, między innymi: walce na równoważni, biegu w nartach lub strzelaniu z katapulty.
 

Pokaz rycerski - Zespół Szkół w Orzeszu

Wzięliśmy udział w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Poległych na Pasternioku w Orzeszu, gdzie zaprezentowaliśmy krótki, lecz bardzo dynamiczny oraz widowiskowy pokaz rycerskiego kunsztu.

Pokaz rycerski - Szkoła Podstawowa nr 8 w Rudzie Śląskiej

Uczestniczyliśmy w festynie pod hasłem "Zawsze razem - łączy nas sport" w SP nr 8. Zgodnie z tematyką imprezy omówiliśmy i zaprezentowaliśmy sztukę średniowiecznej szermierki.

V Maltański Dzień Dziecka

Dzięki zaproszeniu otrzymanemu od Zakonu Kawalerów Maltańskich, mogliśmy wspomóc organizację V Maltańskiego Dnia dziecka. Jedną z atrakcji był pokaz walk rycerskich w wykonaniu naszej grupy.

Pokaz rycerski dla harcerzy

W Radzionkowie odbyło się spotkanie naszych rycerzy z harcerzami. Gościła nas 12 Mistrzowska Gromada Zuchowa "Bombowe Rycerzyki".